1375
416517

GUDOM, förgylld brons. Troligen Sui/Tang dynastin.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
46 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med inskription. Stående Guanyin på tron med mandorla. Höjd 22,5 cm.

Slitage.