147
358235

Simon Louis Boizot

(Frankrike, 1743-1809)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 320 - 7 100 EUR
5 560 - 7 410 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Simon Louis Boizot
(Frankrike, 1743-1809)

SIMON LOUIS BOIZOT, terrakotta, signerad och daterad 1774.

Ung dam, Höjd 50 cm.

Ytsmuts, skrapmärken, spår av tidigare bemålning.