Europeiserande dekor i famille rosefärger. Höjd 23 cm.
Locket med spricka, nagg. Slitage.
Behållningen av försäljningen av detta katalognummer går till Alla Kvinnors Hus, en ideell förening som arbetar för kvinnor som utsatts för våld och övergrepp.