1579
409240

SERVIS, 55 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
6 560 - 8 750 EUR
6 910 - 9 220 USD
Klubbat pris
210 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i fam rosfärger och guld av blommor. Bestående av 22 mattallrikar, åtta djupa tallrikar, två assietter, två bärfat, två muggar, två såssnipor, två saltkar, tre skålfat, åtta ovala fat, silfat med insats, två karotter med lock en terrin med lock.

Skador, lagningar.