1630
405598

VAS, porslin. Tidigt 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Undersidan med Yongzheng sex karaktärers märke. Balusterform med maskaronhänklar, dekor i underglasyrblått av figurscener. Höjd 30,5 cm.

Märke med åverkan. Ifyllda nagg.