1744
370279

STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
526 - 701 EUR
547 - 729 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av trädgårdslandskap ned hjortar och fåglar. Längd 39 cm.

Bruksslitage. Mindre nagg. Ett fat med liten kantlagning. (2)

Tilläggslista

Ett fat med liten kantlagning. /One with a small repair to rim.