1744
370279
STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått av trädgårdslandskap ned hjortar och fåglar. Längd 39 cm.

Bruksslitage. Mindre nagg. Ett fat med liten kantlagning. (2)

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

717 - 956 EUR

Klubbat pris:
8 500 SEK
Tilläggslista

Ett fat med liten kantlagning. /One with a small repair to rim.

Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02