1756
422138
VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.

Balusterform med hänklar, dekor i underglasyrblått av växtslingor. Höjd 36,5 cm.

Mynningsspricka. Fotringsnagg

Utropspris:

30 000 - 35 000 SEK

3 584 - 4 182 EUR

Klubbat pris:
50 000 SEK
Tilläggslista

Rim crack. Chip to foot rim.

Proveniens

Acquired and Christies New York, 2007.

Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02