208
420952

Colin Hunter

(Storbritannien, 1841-1904)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Colin Hunter
(Storbritannien, 1841-1904)

COLIN HUNTER. Olja på duk. Sign Colin Hunter o dat -83.

Fiskebåtar utanför Cornwalls kust. 56,5 x 102,5 cm.

Smärre slitage.
Krackelyr.
Ytsmuts.

Enligt notering a tergo utställd på Royal Academy samt i Paris 1884.