296
418299

Okänd konstnär 1700-tal

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
Okänd konstnär 1700-tal

OKÄND KONSTNÄR, pasteller, ett par, 1700-tal.

Dam- och herrporträtt, hon troligen Marie von Numsen. Vardera 63 x 49 cm.

Ej examinerade ur ram.

Proveniens

Baroniet Lövenborg, inventarienr 12.
Winkel & Magnussen auktion 240 1938, katnr 190 och 191.
Bruun Rasmussen, Köpenhamn, auktion 727, 9-11 dec 2003, kat nr 1372.