317
414581

Abraham Storck, hans krets

(Holland, 1644-1708)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 390 - 5 270 EUR
4 660 - 5 600 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Abraham Storck, hans krets
(Holland, 1644-1708)

Hamnbild med figurstaffage

Uppfodrad duk 63 x 80 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 411, 7-9 nov 1979, kat nr 456, avb pl 93.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

420. Edna Martin, matta, "Flickorna i fönstret", rölakan, ca 295 x 202 cm, signerad SH.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
Aktuellt bud:
34 000 SEK