328
419640

Georg van der Mijn

(England/Holland, 1727/28-1763)
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
7 120 - 9 490 EUR
8 140 - 10 900 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Georg van der Mijn

Europa och tjuren

signerad D G van der Mijn och daterad 1760. Uppfodrad duk 205 x 106 cm.