354
404953

Carl Wilhelm Swedman

(Sverige, 1762-1840)
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
Carl Wilhelm Swedman
(Sverige, 1762-1840)

"Dalecarlien schieur de bois, á Stockholm"

Akvarell 26,5 x 19 cm.

Tilläggslista

Förlagor till bokverket "Costume of Sweden" illustrerad med 23 litografier och utgiven i London 1823. Några av verken bär vattenstämpel år 1819.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

315. Marie-Louise Ekman, "Dam med skor och näsduk".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
Aktuellt bud:
34 000 SEK