365
404970

Carl Wilhelm Swedman

(Sverige, 1762-1840)
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
444 - 532 EUR
468 - 561 USD
Klubbat pris
Carl Wilhelm Swedman
(Sverige, 1762-1840)

"Une Marchande de Poissons á Stockholm"

Akvarell 26,5 x 19 cm.

Tilläggslista

Förlagor till bokverket "Costume of Sweden" illustrerad med 23 litografier och utgiven i London 1823. Några av verken bär vattenstämpel år 1819.