370
404978

Okänd konstnär 1800-tal

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
444 - 532 EUR
463 - 556 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
Okänd konstnär 1800-tal

Jaktscen med hundar och björn

Akvarell 37,5 x 48,5 cm. Vattenstämpel i pappret år 1835.

Tilläggslista

Vattenstämpel i pappret år 1835.

Sannolikt förlaga till illustrationer i Oriental Field Sports, Stora upplagan. Konstnär bla Samuell Howitt.