373
402174

Benjamin Patersen (Paterson), efter

(Sverige/Ryssland, 1750-1814)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 440 - 1 920 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
46 000 SEK
(Sverige/Ryssland, 1750-1814)

"Vue du Palais de Marbre á sa facade d'entrée et alentours, facant le Jardin Imperial, á St Pétersbourg"

Handkolorerad etsning, tidigt 1800-tal. Ca 52 x 77 cm, bladstorlek 57 x 79,5 cm.

Fläckar. Skador samt missfärgning i marginalen.