8668490 bukobject
408864

393. JACOB AXEL GILLBERG, Blomsterflickan Nydia.

Miniatyr. Signerad Gillberg och daterad 1835. Gouache på ben 14 x 12,5 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

Följerätt
Nej
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK/1 433 - 1 792 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
12 250 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johan Jinnerot

Johan Jinnerot
Specialist äldre konst

+46 8-614 08 58
johan.jinnerot@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Bli kund