393
408864

Jacob Axel Gillberg

(Sverige, 1769-1845)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 320 EUR
1 090 - 1 370 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jacob Axel Gillberg
(Sverige, 1769-1845)

Blomsterflickan Nydia

Miniatyr. Signerad Gillberg och daterad 1835. Gouache på ben 14 x 12,5 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.