413
420531

SEKRETÄR. Österrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny och alm. Beslag av förgylld mässing. Dekor med klassicerande karyatider, lejontassar, äggstav och korintiska kolonner. Längd 79, bredd 47, höjd 148 cm. Nyckel medföljer.