446
416670

BYRÅ. Frankrike, 1800-talets andra hälft. Louis XVI-stil.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Klubbat pris
85 000 SEK

Fanerad med valnöt, jakaranda och rot. Beslag av förgylld brons. Skiva och kolonner av marmor. Tre skåpdörrar framför hyllplan. Längd 174, bredd 60, höjd 105 cm.

Skiva och två kolonner skadade, lister och dekordelar saknas ställvis. Torksprickor.