457
407704
BORD. Sengustavianskt, omkring år 1800.

Fanerat med mahogny. Två lådor i sargen. Dekor med genombrutna konsoler. Längd 71,5, bredd 38,5, höjd 75 cm. Nyckel medföljer.

Torksprickor. Omfanerad skiva.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

717 - 956 EUR

Klubbat pris:
4 000 SEK
Tilläggslista

Omfanerad skiva / the top with later veneer.

Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29