541
415694

AMPEL, för fyra ljus. Empire, 1800-talets första hälft.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Förgylld brons. Höjd 50, diam 48 cm.

Borrad för el.