549
381638

KANDELABRAR, för två ljus, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons. Kolonnformat skaft. Stående bevingad putto. Svängda ljusarmar med svanhuvuden. Höjd 38 cm.