Madeleine Pyk – en samling F769
589
374978

BORDSPLATEAU. Empire, 1800-talets första hälft.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
950 - 1 430 EUR
1 090 - 1 640 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Tre delar. Med lejontassar. Total längd 114,5 (37x2 + 40,5), bredd 48,5, höjd 6 cm.

Senare glas med dekoration.

Proveniens

Ursprungligen i Karl Gerhards samling, Stockholm. Därefter i arv inom familjen.