597
392014

KNIVAR, 12 stycken. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Skaft i flertal porfyrtyper bl. a röd - och svart Rännås, Orrlok, Tinguait samt granitell. Skaftlängd 9 cm. Blad av stål.

Lagningar.