600
416668

PRYDNADSURNOR, ett par. Empirestil, 1800-talets andra hälft.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Förgylld brons och mörklackerade. Hänklar. Dekor av antikiserande figurer, vinrankor och lagerkransar. Höjd 49 cm.

Färgbortfall.