601
421947

UPPSATSSKÅLAR MED LOCK, ett par. Empirestil, omkring år 1900.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons och glas. Rutslipade skålar uppburna av bevingade karyatider. Höjd 49 cm.

Nagg.