616
409301

SKULPTURER, två stycken. Barock 1600/1700-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Skulpterad ek. Föreställande två figurer (apostlar) med pinoredskap. Delvis bemålade. Höjd ca 30 cm.

Skador.

Proveniens

Enligt uppgift från Holmens Kirke, Köpenhamn.