653
380984

SKRIVSTÄLL med bläckhorn och sandströare. Älvdalen, sekelskiftet 1900. Empirestil.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
131 - 174 EUR
137 - 182 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Blybergsporfyr. Montering av förgylld mässing. Längd 24, bredd 14 cm.

Lagning, nagg.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.

Bukowskis Porfyrutställning 1985/86. Nr 209.