71
384181

Jacob Hägg

(Sverige, 1839-1931)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 700 - 3 150 EUR
2 850 - 3 320 USD
Klubbat pris
140 000 SEK
Jacob Hägg
(Sverige, 1839-1931)

Solnedgång över Stockholms inlopp

Signerad J Hägg och daterad 1916. Duk 45 x 85 cm.

Proveniens

Astra AB, Södertälje.