720
403038

KOPP med FAT, porslin. Meissen, 1700-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor av figurscen. Koppens diameter 7,2 cm.

Förgyllningen ngt nött.