783
378704

DESSERTBESTICK, 23 st, av Pavel Ovtchinnikov, Moskva 1880.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 110 - 1 390 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Förgyllda. Släta skaft. Bestående av 11 gafflar och 12 knivar. Total vikt 1 366 gram. (23).

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.