822
398934

DRYCKESKANNA, av Niclas Warneck, Karlstad 1757.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Klubbat pris
35 000 SEK

Delvis förgylld. Daterad undertill 12/1 1757. Höjd 19 cm, vikt 780 gram.