881
405916

DOSA, mässing, sten, blått glas och erotiskt motiv. Louis XVI, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 320 EUR
921 - 1 380 USD
Klubbat pris

Förgylld med infällda plattor av sten respektive glas. Snedställda hörn. Dubbelt lock med oljemålning föreställande erotisk scen, samt med spegelglas. Längd 7 cm, höjd 4,5 cm.

Locket med sprickor.

Tilläggslista

Dubbelt lock med oljemålning föreställande erotisk scen, samt med spegelglas.