881
405916
DOSA, mässing, sten, blått glas och erotiskt motiv. Louis XVI, 1700-talets andra hälft.

Förgylld med infällda plattor av sten respektive glas. Snedställda hörn. Dubbelt lock med oljemålning föreställande erotisk scen, samt med spegelglas. Längd 7 cm, höjd 4,5 cm.

Locket med sprickor.

Utropspris:

10 000 - 15 000 SEK

1 195 - 1 792 EUR

Klubbat pris:
Tilläggslista

Dubbelt lock med oljemålning föreställande erotisk scen, samt med spegelglas.

Kontakta specialist
Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)8 614 08 22