883
419323

BÄGARE, ostämplad. Sverige 1600-talets slut. Karolinsk.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 780 - 7 160 EUR
5 420 - 8 130 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Delvis förgylld, fotlös och med raka sidor. Undertill samt på livet graverade initialer. Höjd 16,3 cm, vikt 358 gram.