897
378687

RESEBESTICK, 3 delar, ostämplade, Tyskland 1600-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris

Delvis förgyllda, skaft med dekor av filigran. Skedens längd 18,5 cm. Orginaletui. (4).

Slitage.

Proveniens

Julius Kronbergs samling, Lilla Skuggan, Stockholm.
Esbjörn Kronbergs samling.