900
368135

SKED med kerubknopp, ostämplad, sannolikt Breslau sent 1500-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Delvis förgylld, fasetterat skaft, bladets frånsida med graverad dekor. Polsk kontrollstämpel från 1806. Vikt 42 gram.