909
408234

SKED med kronknopp, ostämplad, Skandinavien 1600-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Delvis förgylld, plant skaft, i bladet grverat blad, frånsidan med initialer. Vikt 40 gram.