911
408259

SKED, icke identifierad mästarstämpel, Skandinavien 1600-talets förra hälft.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
561 - 748 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Delvis plant skaft, initialer samt daterad i gravyren 1637. Vikt 50 gram.

Tilläggslista

Skandinavien 1600-talets förra hälft.