938
396012

BESTICKUPPSÄTTNING, 167 delar, icke identifierad mästarstämpel H&C, Frankrike 1800-talets slut. Total vikt ca 6000g.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 190 - 2 630 EUR
2 300 - 2 770 USD
Klubbat pris

Bestående av 12 förrättsgafflar, 12 fiskgafflar, 12 matgafflar, 11 tårtgafflar, 12 matskedar, 12 desserskedar, 12 teskedar, 12 förrättsknivar, 10 fiskknivar, 12 matknivar, 12 ostknivar, 12 smörknivar, 12 dessertknivar samt 14 olika serveringsbestick.

Bruksslitage. Bestick med stålblad ej inkluderade i vikt. Möjligen fyllda skaft.