Vårens Klassiska 574

15 föremål
104. Helene Schjerfbeck, "Sidenskon".
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
105. Anders Zorn, "En premiär".
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
106. Anders Zorn, "Cigarettrökerska I".
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
107. Anders Zorn, "August Strindberg".
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
108. Anders Zorn, "Fiskare i Saint Ives".
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
109. Anders Zorn, "Kajuta".
109. Anders Zorn, "Kajuta".
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
110. Anders Zorn, "Mamma badar".
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
111. ANDERS ZORN, Etsning (III état av III), 1908, signerad.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
112. Anders Zorn, "På Themsen".
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
113. Anders Zorn, "Sovande odalisk".
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
114. Anders Zorn, "Omnibus".
114. Anders Zorn, "Omnibus".
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
115. Anders Zorn, "Mot strömmen".
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
116. Anders Zorn, "Kusinerna".
Klubbat pris
45 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
117. Anders Zorn, "En skål i Idun II".
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
118. ANDERS ZORN, Etsning (III état av III), 1895, signerad.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK