Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
114
462633

Ivan Ivarson

(Sverige, 1900-1939)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Klubbat pris
Ivan Ivarson
(Sverige, 1900-1939)

IVAN IVARSON (SVERIGE), Olja på duk. Intyg a tergo.

Stilleben med krysantemum. 67 x 48 cm.

Smärre slitage längs kanterna.
Mindre färgbortfall.
Ytsmuts.
Duken bör spännas.

Stämplat intyg a tergo utfärdat av Märta Taube-Ivarson.

Formgivare