232
429316

Victor Vasarely

(Frankrike, 1908-1997)

"Dagann"

Signerad Vasarely a tergo. Utförd 1989. Nr. 1316. Duk 112 x 112 cm.

Utropspris:

400 000 - 500 000 SEK

46 512 - 58 140 EUR

Klubbat pris:
340 000 SEK
Tilläggslista

Målningen är utförd 1989.

Proveniens

Bukowskis Auktioner, 2 maj 2000, kat nr 307.

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27