239A
464564

Ole Schwalbe

(Danmark, 1929-1990)
Ole schwalbe. olja på duk. sign schwalbe o dat -88 a tergo.

OLE SCHWALBE. Olja på duk. Sign Schwalbe o dat -88 a tergo.

"Carré rouge". 92 x 83 cm.

Smärre slitage längs kanterna.
Ytsmuts och krackelyr.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

2 326 - 2 907 EUR

Klubbat pris:
Proveniens

Galleri Konstruktiv Tendens, Stockholm.
Privatsamling, Stockholm.