241
387580

Olle Baertling

(Sverige, 1911-1981)

"YIO"

Färgserigrafi, 1974, numrerad med blyerts 5/7, blindstämpel Baertling Foundation. 91,4 x 46,4 cm.

Ej examinerad ur ram.

Utropspris:

15 000 - 18 000 SEK

1 744 - 2 093 EUR

Klubbat pris:
14 000 SEK

Osignerade provtryck från Baertlings kvarlåtenskap numrerades efter beslut av Baertlingsftiftelsen, och försågs med deras blindstämpel.