336
449656

JOSEF FRANK, klaffbord, Firma Svenskt Tenn, modell 1059.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
4 500 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Maghogny, rektangulärt med hylla och klaffar. Brännstämplat Josef Frank Svenskt Tenn. Längd 104 (utfällt 160 cm), bredd 45 cm, höjd 60 cm.

Något slitage.