365
428220

JOSEF FRANK, matbord, Firma Svenskt Tenn, modell 947.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Mahogny, kantrand av björk, raka ben, rundade hörn. Brännstämplat Josef Frank Svenskt Tenn. Längd 150 cm (total längd 390 cm inkl 4 iläggsskivor, varav en med sarg), bredd 110 cm, höjd 72 cm.

Smärre slitage.