Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
365
428220

JOSEF FRANK, matbord, Firma Svenskt Tenn, modell 947.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Mahogny, kantrand av björk, raka ben, rundade hörn. Brännstämplat Josef Frank Svenskt Tenn. Längd 150 cm (total längd 390 cm inkl 4 iläggsskivor, varav en med sarg), bredd 110 cm, höjd 72 cm.

Smärre slitage.