BRUNO MATHSSON, vägghyllor 2 st, Firma Karl Mathsson, 1940-50-tal.
Bok, den mindre av betsad bok. Längd 100 cm, djup 30 cm, höjd 65 cm. Etikettmärkt samt med tusch BM 42. Längd 100 cm, djup 30,5 cm, höjd 127 cm. Etikettmärkt samt med tusch BM 42.
Smärre repor och slitage, ojämn färg.
Modellen formgiven år 1942.
×
Logga in
Kunde inte logga in