494
426962

DRAPERI. "Lockarp". Rölakan. 253 x 150 cm. Signerat MMF

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

(Märta Måås-Fjetterström). Komponerat 1924. Tillverkat före 1942.

Jämnt slitage, något smutsig, smärre fläckar och skador. Senare fransar.