496
427102

DRAPERI. "Januari I". Gobelängvariant/Inplock på linnebotten. 231,5 x 144,5 cm. Signerat AB MMF MR

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerat 1966. Stiliserade träd i vitt mot benvit botten.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar och skador.