509A
464306

MATTA. Flossa. 341 x 145 cm. Signerad MG 1928 (Märtha Gahn).

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
876 - 1 050 EUR
912 - 1 090 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Nyklassisistisk. Melerad botten i benvitt, gammalrosa och kamelhårsfärg med tre reserver med hjort, blommande träd respektive fågel. Rosaröd melerad huvudbård med geometriska figurer.

Något slitage och smutsig, fläckar. Sidorna med trampveck.